valu kuklas mis kiirgab kätte, sõrmed kaovad aeg ajalt tuimaks 28.01.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Küsiksin Teie arvamust MRI uuringule.
Kaela lordoos on tavapärane. C3 minimaalselt ette nihkunud. C4-C6 kõrgusel on eesmine spondülodees. Lülide signaal on oluliste iseärasusteta. Lülide madaldumist ei ole. Paremal C2-C3 fassett-liigesed on fuseerunud, C3/c4 mõõdukas spondüloartroos, teistel kõrgustel on kerge spondüloartroos. C5/6 kõrgusel paremal on mõõdukas unkovertebraalartroos, sellest on subartikulaarruum ahenenud, siin C6 dex juur kontaktis luuga, ka neuroforaamen on mõõdukalt ahenenud. C2/3-C3/4 diskid on olulise ii, spinaalkanali olulist ahenemist ei ole. Parempoolsete neuroforaamenite kerge ahenemine luulistest muutustest. C4-C6 kõrgusel diski kude ei tule tavapärasena esile, asendatud. C6/7 diski lame väike tsentraalne ekstrusioon ülesse ja C7/TH1 diski lame tsentraalne protrusioon, spinaalkanali olulist ahenemist kummalgi kõrgusel ei ole. Spinaalkanal on olulise ahenemiseta. Seljaaju signaal ja kuju on iseärasusteta.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmnevad nii lülidevaheliste diskide kui ka liigeste degeneratiivsed muutused kolmanda kuni seitsmenda kaelalüli ulatuses. Seljaaju siiski ohus ei ole. Ravi sõltub kaebustest ja läbivaatuse leiust.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika