Kuklavalu/peavalu 16.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mitu kuud kestev peavalu vaid ühel pool pead viis mind lõpuks neuroloogile, kes ütles, et pingepeavalud. Määras elektriravi (darsonval) 10 korda. Peavalu läks veidi paremaks. Aga vahel ikka annab tunda-kuklas, siis oimu juures, pealael. Kuklas on üks koht, mida ma valu ajal masseerin ja siis on kohe tunda, kuidas üks jutt nagu läbi pea jookseb-pealaele ja ka samale poole silma juurde. Masseerides läheb paremaks. Arst mingeid uuringuid teinud ei ole. Soovitas sinepiplaastrit panna kaelale. Palusin veel ravivõimlemisse saatekirja. Sain sealt palju harjutusi kaelale, mida hakkan kodus tegema.
Mind aga huvitab, et mis koht see kuklas on, mis niiviisi tervele ühele peapoolele aeg-ajalt valu ja pingetunnet kiirgab? Ja miks vaid ainult ühel pool pead on? Tööl ma ei käi, olen väikelapsega lapsehoolduspuhkusel. Enda arvates ei ole mul ka pingeline aeg. Arst ütles, et lapse kandmisest ja temaga toimetamisest võivad kaelalihased pinges olla. Aga siiski, miks vaid üks teatud punkt ja ühel pool pead? Ja milline siis oleks efektiivne ravi? Praegu sain oma arstist aru, et tema tahab oodata ja vaadata, et valu ise üle läheks.
Tänan kui leiate aega vastata.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Vastuseks Teie küsimusele võin öelda, et see nn. üks punkt kuklal võib olla kaelalihaste kinnituskoht. Seda maseerides tunnetegi, et valu nagu kiirgub sellesse peapoolde. Ehkki Te ei käi hetkel tööl, koormate Te tõesti last hoides rohkem ühte kehapoolt ja setõttu on valu tekkinud just sellele poolele. Ravivõimlemine on kindlasti vajalik ja vaevusi leevendav. Kui on võimalik, võiks veel lisaks teha käsimassazi.
Valu püsimisel või selle iseloomu muutumisel tuleks uuesti pöörduda neuroloogi juurde.