Tugevad peavalud peale kaelaoperatsiooni 23.11.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kael opereeritud varakevadel 27. märtsil.2017. Viimastel kuudel on mind piinanud koledad peavalud, eriti öösiti ja hommikuti.
Valu piirkond on kuklas, mis kiirgab meelekohtadesse. Vahel on valu kohati nii tugev, et isegi hambaid ei juge kokku panna.
Olen ise põhjendanud seda valu sellega, et unes teen selliseid liigutusi, mida ei tohiks. Öösel unes kaob kontroll pea-asendi üle.
Enne operatsiooni kadus mul ära vasak labakäsi, mis ei ole senini täielikult tagasi tulnud, ilmselt loodan asjata... Nüüd viimased kuud üritab aeg-ajalt ära kaduda ka parem labakäsi.
Pea on kaela jaoks lihtsalt liiga raske. See raskustunne on olnud viimased kaks-kolm kuud. Kael ja õlavööde on pinges, mis omakorda tekitab veelgi valu.
Olen viimased kuud tarvitanud 150+150 Lyricat.
Pöördusin neuroloogi poole. Dr Kaarlõpp suunas mind uuesti MRT. Lisan kirjale MRT vastuse.
Sooviksin Teie arvamust MRT kohta. Mis mind ees ootab ja milline on kaela olukord läbi Teie silmade?
Kas peangi jääma lootma ainult valuvaigistitele?

Oleksin Teie nõuande ja vastuse eest väga- väga tänulik,

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

MRT uuring näitab et peaajus probleeme ja valude põhjuseid ei ole. Kaelapiltidel aga esinevad lülidevaheliste diskide degeneratsiooni nähud mitme lülivahemiku tasemel. Ei ole selge mida opereeriti kaelas. Täpsema vastuse andmiseks peaksin ise pilte nägema, samuti teostama läbivaatuse.
Lyrica ei ravi kaelanärve, vaid on kroonilise valu vastane ravim.

Helistage tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika