Tinnitus, MRT vastus 30.06.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Pöördusin LOR arsti juurde probleemiga, et vasakus kõrvas on vilin. Vilin on kestnud ca pool aastat. Esineb ka olukorda, kus mõlemad kõrvad lähevad korraks lukku ja siis lähevad lukust lahti ja algab vilin.
Vilin on sisuliselt 24/7. Kuivõrd päevasel ajal on muid helisid, siis tinnitust ei kuule.
Arst saatis MRT-sse ja sealt selline vastus:

Teostatud keskmise väljaga MRT-uuring peaajust natiivis (CISS 3D, T1 3D sag - ref
T1 cor, T1 ax, T2 3D Flair sag - ref T2 FLAIR cor, T2 FLAIR ax, T2 ax, SWI ax, DWI
ax, ADC ax). TMRT1001

Võrdlusuuring puudub.
Ajuvatsakesed on normaalse kuju ja asendiga. Ajuvälised liikvoriruumid ootuspärase
laiusega.
Ajukoes veenvaid aktuaalseid koldeid ega mahulist muutust ei ole. Vasakul taalamuse
ees capsula interna valgeaine kulus on vähest T2 signaalitõusu - ühe uuringu alusel
leid mittespetsiifiline, pigem krooniline muutus.
Difusioonikujutisel signaalimuutusi esile ei tule.
Kraniaalnärvid on hinnatavas osas tavapärased.
Silmakoopad, ninakõrvalkoopad tavapärased.
Luudes patoloogilist signaalimuutust ei ole.

LOR-i juurde pöördun tagasi, kuid sinna on palju aega veel. Mida asjast arvata? Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Reeglina ja nii ka nüüd MRT uuring tinnituse põhjust ei selgita. Tuleb loota LOR arsti kogemustele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika