Vertiigo 12.11.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul diagnoositi vertiigo,mis 2 nädalaga mingit ravitulemust eriti ei ole andnud. Mind viidi ägeda atakiga EMO-sse( jalad ei kandnud,oksendasin ning tuba käis karussellina ringi. Haiglas olin nädal aega,kus tehti mitmeid uuringui-veri korras,südametöö hea, kompuuter peast näitas,et veresoontega kõik korras. Igapäevane tilguti ja muud ravimid aitasid niipalju,et nüüd peapööritusega ei teki iiveldust ning lausa karussellitunnet ei ole,. Pearinglused on ikka,nii et üksinda väljas liikuda ei julge. Täna näiteks ei julgenud üldse ka toe abil välja minna. Ainule päev oli eile kui pea nii kohutavalt ringi ei käinud. Kas vertiigo puhul ongi pidev pearinglus? Lugedes selle haiguse kohta googlest ma sain aru,et vertiigo puhul peaks pearinglustel ka vaheaeg olema või sain valesti aru? Olen iga päev võimelnud ning pearinge teinud,aga äkki on harjutused liiast?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui ei esine kurtust ühes kõrvas, on tõenäoline nn. healoomuline vertigo - põhjuseks vedeliku liigumise häire ühes sisekõrvas. Aeglane ja ettevaatlik tõusmine ja pikali heitmine võib seisundit pikendada. Vajalik on asjatundliku arsti poolt läbivaatus ja mõne spetsiaalse manöövri sooritamine paranemise kiirendamiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika