vertiigo, migreen, hematoom 24.11.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan seoses peavaludega.
8. novembril algas vertiigo tugeva pea ringlusega. 14. novembril veel väljas kõndida ei saanud. Polnud võimalik silmadega keha tasakaalu hoida. Sieruumides oli enamvähem normaalne liikuda. Esmaspäeval 15. 11 algas terav valu parema kõrva taga. Valu oli üsna väljakannatamatu ja võtsin valuvaigisteid, Vertiigo tarvis võtsin betaserki. Kõrva tagune valu möödus 18. novembriks. Nüüd on peavalud hommikuti kuklas. Ärkan selle peale üles ja avastasin, et kui joon kohvi, siis see üldjuhul möödub.

Mul on ka vana hematoom vasakul. See avastati 2015 aastal ja on olnud muutusteta aga viimati käisin torus 2018.

Neuroloogi vastuvõtu ajad on jaanuaris. Mu enda neuroloog on puhkusel ja praegu olen mures kogu selle äkilise muutuse pärast.

Muidu Vertiigo on mul harva (võibolla paar korda aastas, kui sedagi) ja mõned päevad ainult. Migreen tavaliselt ühepäevane nähtus.

Perearst ei saanud mind aidata.

Võtan igapäevaselt Timonili hamatoomi pärast. Langetõbe mul ei ole esinenud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Timonil on määratud ainult ja üksnes epilepsiahoo ohu tõttu seoses hematoomiga. Kõrva ja kuklavalu viitab lihaspingest johtuvale kuklanärvivalule. Vertigo seoses voodist tõusmise, pikali heitmise ja voodis pööramisega on sisekõrva tasakaaluorgani häire mis vajab spetsiaalseid harjutusi. Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika