Pidevad pea-ja kaelavalud, samuti valu vasakus õlas 18.10.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba pikemat aega vaevavad mind igapäevased pea-ja kaelavalu, mis kohati muutuvad nii tugevaks, et enam pead pöörata-liigutada ei saa ning mõnikord viskab mustad täpid silme ette. Elan suurema osa ajast valuvaigistite peal. Samas käivad pea-ja kaelavalu alati käsikäes. Kui juhtub, et pole üht, siis pole ka teist.
Lisaks sellele naksub õlaliiges justkui käiks ta osaliselt pesast välja (täiesti välja ei ole tulnud) ning tekitab aeg-ajalt metsikut valu, kus enam õlga liigutada ei saa normaalselt. Valu tekib nii tiivakondi külje alla kui ka õlavarde.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tavaliselt on kaelast lähtuvate peavalude põhjuseks kaelalihaste pingeseisundist tulenev suurte kuklanärvide ärritus. Põhjuseks sageli sundasend tööl aga ka krooniline ärevusseisund. Aitab tavaliselt massaazikuur ja pidevad harjutused kaelalihastele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika