Kõõrkaelsus 20.05.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kannatan kõõrkaelsuse käes. Häbenesin nooruses väga oma kaelatõmblusi. Mida enam seda endale teadvustasin, seda hullemini tõmbles. Kui suutsin unustada, tundsin end hästi. Tavaliselt ei suutnud unustada, kui viibisin kohas, kus olukord nõudis suhtlemist. Kohe meenus mu haigus, algasid tõmblused ja oli häbi. Väga häirisid kommentaarid a la miks sa pead raputad või et - sul pea väriseb. Olen kogu elu selle all kannatanud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Botox i süst tekitab kõõrkaelsust põhjustava lihase ajutise (mõni kuu kestva) halvatuse ja seega pea tõmblused ajutiselt lõpevad. See on praeguseni tõhusaim kõõrkaelsust kontrolliv raviviis.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
tel: 6748591