Kaela, õla, rindkere valu vasemal 28.06.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mure selline, et selle aasta alguses hakkas valu tegema kael, õlg ja valu kiirgas ka rinda(vasak pool ainult), käsi nagu külmetas...näppudes oli sipelga tunne. Neuroloog ütles, et oleks nagu radikuliidi moodi, pidin 8x käima massaažis ja määrima geeliga. Käisin kiropraktiku juures ja sain valust lahti. Nüüd on valu tagasi...tegin natuke liiga...unustan ära, et ei tõstaks last või muid raskeid asju selle poolega. Valu on selline, et nagu keegi istuks mul õla peal...mõnel korral on ka selline asi, et kaenla all oleks takistus kui kätt liigutan ja vasak külg valutab ka...veresooned on ka sel vasakul küljel väga näha, mida paremal poolel paista sedasi pole. Määrin soojendava geeliga, dušši all käimine leevendab ...et siis ei valuta üldse ja vahel magan sedasi, et padi on kaenla all. Sedasi kuidagi parem. Ja kui ma sirutan käed selja taha, siis parem käsi tõuseb rohkem kui vasak.(ma ei tea kas see on oluline või mitte, kuid käisin hiljuti ka magnetteraapias alaseljaga 9x kuna kunagi oli närvipõletik seljas ja nüüd oli vist ka,et jalga valu lõi ja samuti just vasakule poole). Peres on ka muidu meil veresoonkonna haigused ja emal mul on ka kätega muresid ja talle see aasta pandi kas baloon või võrk kuna arter oli ahnenenud 80%. Lähen uuesti kiropraktiku juurde, aga järjekorrad on pikad :( Et kas ma peaksin uuesti neuroloogile minema`?(meie kandis Paides enam pole neuroloogi). Kas on ka muidu olemas käele mingi tugi? Nagu jalgadele sukad jms, mis leevendaks? Aitäh!!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui vasak käsi liigub teatud asendis vähem, on tõenäoline hoopis mõne õlalihase kõõluse otsa põletikuseisund. Soovitan külastada ortopeedi.

Dr. Ain Pajos