Puuk-borrelioos 02.02.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu lugu on selline, et eelmisel suvel juulis sain puugilt hammustuse (põlveõndlas püsis 2-3 kuud punetav laik) ja kusagil oktoobrist hakkas tervis ära minema - selja- ja põlvevalud, nüüd ka küünarnuki närvivalud, peavalud, igapäevaselt. Diagnoosini, et borrelioos, jõudsime perearstiga alles detsembris, mille järel tegime 3-nädalase ravi Doxylaniga. Aga enesetunne on kogu aeg pigem kehvemaks läinud, närvivalud alaseljas ja selgroo ümber, lisaks kaela kangus, ei lase käia enam tööl, trennist olen eemal juba 3 kuud. Merimetsa nakkuskeskus pakub uusi (lahjemaid) antibiootikume, kas see oleks lahendus? Mida veel võiks teha/proovida? Olen kuulnud veenisisesest antibiootikumiravist, kuna Doxylaniga olid mul väga tugevad peavalud. Mida soovitate? Kas peaksin ka neuroloogiga konsulteerima, nt Teie vastuvõtule tulema? Tean, et see haigus vajab aega, aga seda enam sooviksin vaid väga õige raviga liikuda.
Parimate soovidega,
A.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna ka seljavalud on ilmselt seoses liigestepoletikuga, tuleks pöörduda reumatoloogi vastuvotule.

Dr. Ain Pajos