Hammustas... 03.02.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Mind hammustas puuk 17 sept.2005.Algasid tugevad peavalud nagu pea läheks lõhki. ja liigesed jäävad kangeks.Praegusel nädalal jaan lõpus vasak pool nagu ei tunne midagi ja kummaline valu lööb küünarliigesesse ja kätesse, vahel on täitsa tundetus.Nagu hakkaks ära halvatama, väsimus.Perearstil käisin 1,5 kuud tagasi ja ta ütles et midagi pole viga.Et külastagu ma psühhiaatrit.Kas entsefaliit võib veel välja lyya?Või on kindel et enam pole.Kas mul on borrelioos?- selle kirjutatu põhjal.Lisaks on organismis kasvavad Streptokoccus a.Pidin ise avastama selle spermaanalyysist.Meestearst ytles et on mingitest pehmetest kudedest tingitud.Sain antibiootikume aga ikka tuleb tagasi ja teeb väga nõrgaks.Kas mul tasuks teha enda kulul borrelioosi analyys kui perearst seda ei tee.
Leidsin ajalehe kus puugihaigus lõi välja alles mai lõpus ehkki augustis hammustas, ei osatud kuidagi kindlaks teha.Mida arvate Hispaania puukidest.Et kui lähen kas see Eestis vaktsineerimine aitab?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Borrelioosi analüüsid on küll mõttekas ära teha. Saab saata ka perearst.

Dr. Ain Pajos