Vasku kehapoole ebamugavustunne-valu, borrelioos 03.10.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen vaevelnud arusaamatute jalavalude käes juba pool aastat. Selline ebameeldiv pitsitav (mitte terav) valu, mis põlveõndlas ja vahepeal liigub eri kohtadesse põlvest allapoole (välisküljel). Väga ebamugav tunne ja mitte punktina vaid laialt.
Ma ei oskagi öelda, et kas seda tunnet oleks üldse õige valuks nimetada, selline nõrkus-ebamugavustunne. Jalg põlvest allpool nagu veidi tuim aeg ajalt ja pigistaks nagu.
Liikumisel otseseid probleeme ei ole. Liigutamisel valu ei süvene ja paistes ei ole. Tunda ka puhke-olekus (nii hommikul kui õhtul).

Mõni aeg peale jalaprobleemide algust lisandusid erinevaid vasaku poole valud ( vasakul rinnakul ja kergelt ka käes küünarnukist sõrmede pool). Perearst tegi EKG, mis olevat ok ja soovitas nädala valuvaigisteid süüa, et ju mingi lihas lihtsalt. Vasakul käel küünarnukist sõrmede poole samamoodi nõrkus- ja ebamugavustunne.

Lõpuks ( 1,5 kuud tagasi) tekkis põlveõndlas lööve ja sept keskpaigaks muutus see borrelioosile iseloomulikuks. Diagnoos kinnitati vereprooviga. Sain 3nädalase AB kuuri peale. Puuki pole seekord kehalt leidnudki. (7a tagasi põdesin samuti borrelioosi, siis oli puuk).

Olukord kuuri lõpus muutumatu, perearst nõutu. Suunas infektsionistile, kuid sinna ei ole aega saadagi. Erüteemi kohapealt nahk endiselt lillakas.

Ma mõistan, et te ei ole infektsionist kuid soovin saada nõu mida see puuk mul nüüd kahjustas või millest probleem võiks tulla. Kas probleem võib olla närvikahjustuses või veresoonkonnas? Vasaku kehapoole jäsemete ja kehatühve ebamugvustunne on väga häiriv , ei oska enam kuskilt abi otsida....

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Borrelioos ilmselt välistatud, kuna saite ravikuuri ja vaevused tekivad üldjuhul 0,5 a. peale infektsiooni saamist. Võimalikud on närvikompressioonist tingitud vaevused nii käel kui jalal, aga ka selja nimmeosast lähtuv jalavalu.
Soovitan teha rö pildid nimmelülidest(perearst) ja tulla neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika