ebaloomulikud tundmused varvastes ja ka sõrmedes 01.02.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 52 aastane mees. Viimasel ajal peale ärkamist märkan et üks või teine käsi võib olla ,, surnud". Kui liigutad tundmus kaob. Samuti kahel konreetsel kõrvutiasetseval varbal esineb kohati tundmust nagu oleks nad tuimad kuigi tegelikult on innervatsioon säilinud s. t puutetundlikkus on säilinud. On olnud ka suhteliselt raske periood nii töös kui isiklikus elus ja omajagu stressi. Valutunnet kummalgi puhul ei ole ja kui ei mõtle sellele siis tundmust varvastel ka nagu ei ole. Täpselt ei saagi aru, olen ka väga tundliku psüühikaga natuur. Tegelen süstemaatiliselt füüsilse koormusega, jooks, saalitrenn, painduvusharjutused, võib olla olen veidi liiga teinud kuigi ei usu, enesetundel pole häda ja koormustaluvus on hea.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui käte suremine muutub segavaks, tuleks teha närvijuhtivuse uuring (ENMG). Sellele suunab neuroloog.

Dr. Ain Pajos