1-aastane laps ja peale haiget saamine 17.09.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on 1-aastane poiss kes pidevalt kukkub nii, et otsaesine sinine ja muhk või siis vahest harva ka kukla peale. Võibolla on see rumal küsimus aga kas sellised kukkumised võivad muuta teda rumalaks? Ma mõtlen, et kui pea pidevalt põrutada saab.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti tuleb peatraumasid vältida kuna ajukahjustus on võimalik ka korduva väikese traumaga. Kui kukkumised tunduvad ebaloomulikud, tuleb rääkida lastearstiga, löökide pehmendamine paksu mütsiga on soovitav.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika