Diagnoos ja ravim Timonil 15.06.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Küsin, kuna minu raviarst on puhkusel ja olen mures. Mul on diagnoositud kavernoom paremas temporaalsagaras. Missuguseid sümptomeid võib kavernoom anda? Kas surumistunne vasakul näopiirkonnas (meelekohas ja kõrva ümbruses) ning surinad vasakutes varvastes ja sõrmedes võivad kindlasti olla seotud kavernoomiga? Missuguseid kõrvalnähtusid võib anda ravim Timonil 150 (2tabletti õhtuti)? Missuguse aja jooksul võiks Timonil mõjuma hakata ja millele see ravim hea on? Kas koos Timoniliga võib vajadusel tarvitada ka teisi rohtusid (palavikuravimid, valuvaigistid, allergiaravimid, nohu- ja köharohud)? Kas pean muretsema, kui surumistunne vasakul meelekohas püsib edasi ja arstiga saan kohtuda alles juuli teises pooles, kas peaksin pöörduma tasulise neuroloogi vastuvõtule või pole põhjust muretseda ja võin kuu aega oodata, kuni doktor puhkuselt naaseb? Lisaks küsin veel, kas kavernoomi puhul on kindlasti midagi, mida teha ei soovitata? Mul on planeeritud lennureis, kas lennureis võib olla tervisele ohtlik?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kavernoom võib ärritada kõrvalasuvaid närvirakke ja põhjustada epilepsiahoogusid. Timonil on epilepsiavastane ravim millel on aga vahel ka kõrvaltoimed. Annus on küll väga väike ja esialgu võikski tõsta annust võttes 150 mg hommikul ja 300 mg õhtul 1 nädal, seejärel 300 mg 2x päevas. Ei või aga ravi õigsust kinnitada sest vajan EEG uuringu ja MRT andmeid. Kui asi ei parane, helistage juuli algul tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos