Hommikuti jäikus sõrmedes nr 2-5 20.12.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kuu aega tagasi tekkis hommikuti jäikus 2-5 sõrmedes. Kahtlustan, et ülekoormusest. Olen massööri, tegin hommikuti ka spiraalset stabiliseerimise võimlemist kummidega ja käisin ka kord ndl rintrennis, kus said ka käed kangi ja hantlitega koormust.
Sõrmi on hommikuti raske ja isegi hetkeks valulik kõverdada, tuleb eelnevalt nö võimelda kätega ja siis saab kõik korda. Perearst tegi vereanalüüsi, et välistada reumatoidartriit - tulemus negatiivne ja tegi ka röntgeni, samuti luudega kõik korras. Määras ka Movalise ravi 10päeva. Nüüd see läbi. Olen omal koormust vähendanud, käin massaažis, võimlen keharaskusega ja teen lisaks venitusharjutusi, aga paranemist pole. Mida veel teha ja millega tegu võib olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui sõrmedes ei esine suremist nn. sipelgaid, tuimust, sõrmede jõud on hea siis tegu ilmselt ei ole närvikahjustusega. Võimalik et on probleem sõrmede painutajate lihaste kõõlustuppedes (põletik?, ahenemine? Võtke ühendust käekirurgi või ortopeediga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika