pearinglused 08.12.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 43.aastane naine.Töötasin pikemat aega tugeva füüsilise töö peal.Nüüd pakuti istuvat ja veidi rahulikumat tööd arvutiga.Sellega seotult on tekkinud tugevad pinged kaela ja õlapiirkonnas.Sellega on mul tulnud ka ennem ette probleeme.kuid siis olin noorem ja sain sellest üle.On muidugi olnud ka perioode elus,kus olen pidanud tarvitama antidepressante.Need pinged aga tekitavad mul pearinglust ja vahel päris tugevaid ,samuti kaasneb sellega südamekloppimine.Magama heites on raske leida sobivat asendit peale.Ärgates on tihti esinenud tunnet nagu oleksid pinnud peas.Kas sellest võib tekkida ajus hapnikupuudus ja sellega võib kaasneda ka ajuinfarkt?Esineb ka torkavaid valusid peas just nagu kõrvatagustes piirkondades ja kuklas.Ehk oskate nõu anda ,mida sellisel puhul ette võtta.Ette tänades Ülle

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaelalihaspinged infarkti ei põhjusta. Kasuks tuleks massaazikuur, samuti regulaarne ravivõimlemine.

Dr. Ain Pajos