dandy-walker 10.10.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul avastati Dandy-Walker sündroom. Elutegevust see peaaegult et ei sega, kui välja arvata aeg-ajalt silmalau ja kõrva valu (väidetavalt mingi pea närvi põhjustatud). Selle valu leevendamiseks kirjutati tabletid nimega Cataflam 50 ja ajuvitamiin Piracetam.

Ehk oskate selle kohta veel midagi lisada, mida teha võiks ja millise spordialaga oleks soovitav tegeleda (jõusaali ei soovitatud, ehk võiks ujuda).

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Teil avastatud sündroomi ei saa pidada haiguseks, kui see ei sega Teie igapäevaelu ega tekita probleeme. Sündroom on arengulise päritoluga,s.t kaasasündinud.

Kui Te senini olete elanud probleemideta igapäevaelu, ei tohiks antud sündroomist teadasaamine ka Teie elu edaspidi mõjutada.

Paljudel inimestel on sünnipärased/kaasasündinud arengudefektid erinevates organsüsteemides ja elundites ja kui see ei tekita igapäevaelus probleeme, tuleb nende olemasoluga leppida ja oma normaalset elurütmi jätkata.

D-W sündroomi puhul ei soovitata tõesti ülemäärast füüsilist pingutust, näit. jõusaalis maksimaalsaelt füüsiliselt pingutada. Kui see on aga tagasihoidlikult, tervisesportlase tasemel tehtud, ei ole mingeid vastunäidustusi ka jõusaali külastamiseks.

See soovitus kehtib kõikide spordialade ja füüsiliste pingutuste kohta, s.h. ka ujumisel.

Edu Teile ja parimate soovidega,

Teie arst.