Dandy walker sündroom 07.07.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kust saaks rohkem informatsiooni Dandy walkeri sündroomi kohta? Mida see üldjoontes endast kujutab? Kuidas mõjutab igapäevast elu? Kas eestis on selle sündroomiga haiged koondunud mõnda liitu või seltsi? Tahaks väga suhelda sama sündroomiga inimestega.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

D-W sündroomi korral on tegemist peaaju keskmise ja tagumise osa arenguanomaaliaga, mille ulatus ja sellest põhjustatud puue on suuresti erinevad. Sellest tulenevalt võib inimene olla praktiliselt terve või vajab pidevalt kõrvalise isiku abi. Tegemist on harvaesineva anomaaliaga ja eestis erilist seltsi ei ole.

Dr. Ain Pajos