Närvivalu vasakus puusas 05.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 23-aastane noormees. Eelmise suve keskel (juuni lõpp) hakkasin tundma valu sabakondi ja puusadu juures. Seda peale jalgpalli mängimist. Valu tõttu kadus vahel jalg nö. alt ära, aga kuna alati järgmisteks mängudeks valu taandus veidi, siis ei pööranud sellele väga suurt tähelepanu (seda ka põhjusel et 5. liiga meeskonnas kus mängin, ei ole meil teist väravavahti) ja kannatasin valu ära kuni hooaja lõpuni. Märkasin et valu ägenes ja raskendas kõndimist siis kui olin survet avaldanud sabakondile (lösutades toolil jalad laual näiteks). Peale hooaja lõppu oktoobris läksin arsti juurde kes soovitas Fastum Geli ja muud midagi. Asi läks alguses paremaks. Sain uuesti end jooksma, kuid igal sammul vasakul jalal tuige jäi puusa. Kuid mingil hetkel tuli valu tagasi ja ära läinud pole. Perearst saatis siis röntgeni ja selgus, et mul on selg kõver ja ka vaagnaluu vasakule kaldu. Saan aru et valu tulebki sellest, et närvikanalid on kuskil kinni. Seetõttu ma joosta ei saa, ja ka kõndides kaob jalg äkilise valu tõttu alt. Magada on raske, sest pean valima positsiooni.

Nüüd määrati mulle ravivõimlemine ja masaaz, kuid mida ma närvivalu vastu teha saan? Kas seda survet ja äkilisi valuhooge on võimalik ka muude vahenditega leevendada võimlemise kõrval? Sest aasta aega seda valu on ikka masenduse peale toonud sest sporti teha ei saa peale jalgrattasõidu. Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Diagnoos ei ole selge. Kas on tehtud ülesvõte ka puusaliigestest?

Dr. Ain Pajos