Sipelgad 14.03.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen tubase eluviisiga,päev otsa arvuti taga istuv keskealine naine.Tervis üldiselt korras,ainult tihtilugu sibavad turja piirkonnas nagu sipelgad ringi.See pole valus,ka mitte eriti häiriv,pigem huvitav tunne,aga tahaksin siiski teada,mis see on.Kas peaksin nende sipelgate vastu midagi ette võtma,on see mingi haiguse sümptom?

Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

"Sipelgad" Teie turja piirkonnas on meditsiinilises terminoloogias paresteesiad ja viitavad närvi-lihas ulepingele antud piirkonnas. Soovitaksin Teil tegeleda ravikehakultuuri ja l??gastavate harjutustega, et pingete tekkimist vältida. Kaelapiirkonna pingete aluseks on aga Teie puhul kahtlemata pidev töö arvuti taga.

Lugupidamisega,