ajusisene hemorraagia 06.10.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 21a-ne.12-selt oli ajusisene verejooks,op-ga jäädi hiljaks,taastusin hästi.Vasakpoolset ajuarterit(?) uuriti,aneurüsmi ei leitud.Järgnevatel aastatel tehti MRT-sid kontrolliks,muutust(tuumor)näha polnud.Hiljem sain teada,et ka mu vennal oli olnud mõnepäevasena ajusisene verejooks(ei olnud sünnitrauma - keisrilõige),mis lõppes surmaga.Siit küsimus kas võib tegemist olla mingisuguse päriliku defektiga,millisega,kui mitte aneurüsmiga?Kas ateroskleroos põhjusena on täiesti välistatud?Eelkõige - millised on shansid edasiseks eluks.Pärast taastumist muid kaebusi pole,kui aegajalt kohin kõrvus,pearinglus ja silme eest mustaks minek näiteks püsti tõusmisel,umbes kord kahe kuu jooksul migreen(mis sarnaneb kergelt möödunud insuldiga).Kas peaksin minema jälle neuroloogi juurde(viimati 4a tagasi).

Tänades Liia

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Üsna sageli ei selgu uuringutel verejooksu põhjus. Arvatakse , et tegu oli mikroaneurüsmi lõhkemisega, mis seejärel hävis. Seega suure tõenäosusega verejooks ei kordu. Eeltoodud kaebused ei ole tunnuseks ajuhaigusele ja ateroskleroosi oleks angiograafia näidanud.

Dr. Ain Pajos