Pearinglus kehasendi muutmisel 09.09.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördun Teie poole järgmise küsimusga.

Nädala algusest alates on mul öösel vastu hommikut külje pööramisel tekkinud pearinglus. Samuti ei ole võimalik ette kummardada ja täna hommikul käis pea ringi isegi, kui kummardasin kraani kohale näo pesemiseks. Sama juhtus ka, kui poes hakkasin kotist otsima pangakaarti ja kummardasin selleks pea allapoole.

Hiljem muutub olukord paremaks, olen isegi taij harjutusi teha saanud, välja arvatud ette painutused ja muud äkilised liigutused.

Täna hommikul külastasin perearsti. Sain ilusti näpu silmad kinni ninale ja jala jala ette, aga kui pidin heitma voodisse pikali, hakkas lagi pöörlema, mingi aja jooksul läks see üle.

Vererõhk oli 107/82. 03.09.10 töötervishoiu arsti külastades oli hemoglobiini näit natuke kehva 103 ja RBC 4,75*101, HCT 31,3%.

1999.a.oli mul subarahnoidaalne hemorraagia. Lamasin 2 nädalat haiglas ja pärast saatsid mind samuti pearinglused.

Abi sain Hiina meditsiinist ja 3 aasta möödudes massaažist, mida tegi ja teeb ka hetkel spordimeditsiini õppinud arst.

Kuidas pean edasi käituma, et ei tekiks midagi hullemat ja kas võin 20.09 minna massaaži?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt nn. healoomulise asendivertigoga. Tõenäoliselt ei ole seost varasema ajuhemorraagiaga. Põhjuseks on kõrvas oleva tasakaaluorgani ajutine häire. Kui probleem püsib, helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos