Pevalu 01.06.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kolm nädalat on peavalud olnud erineva tugevusega. Eile 31.05.tegime Tallinna Dignostikakeskuses mrt osakonnas uuringu ä
Arvamus
Ajusisene mahuline mitmekoldeline ? hemorraagilise komponendiga protsess, enam paremas hemisfääris- etioloogia momendil ei ole selge kuna kolded on omavahel ühenduses võiks olla primaarne kasvaja sek kolletega (globastoom?).
Lmfoom? Oprtunistlik infektsioon immuunsupressiivsel haigel??Muu etiol. põletikul,protsess?
Kas sellise arvamuse kohaselt on ainuke tee kirurgiline lahendus või on veel mingeid muid ravi meetodeid. Kui rääkida operatsioonist kui suur on selle õnnestumise tõenäosus. Lugupidamisega Lii

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tegemist on ulatusliku ja mitmekoldelise protsessiga ajus ja seetõttu väga suure tõenäosusega nõuab kirurgilist vahelesegamist, et vähendada survet nn. "tervele" ajukoele. Kui siiski osutub, et tegemist on põletikuga ajus võidakse kaaluda ka konservatiivse ravi võimalust.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla neurokirurgid on kindlasti pädevad selleks, et langetada õige otsus ja selle järgi tuleb Teil ka juhenduda.
Ravi edukus sõltub konkreetsest patsiendist ja kindlasti tema üldisest tervislikust seisundist.
Lugupidamisega,
katrin Kaarna