Intratserebraalne hemorraagia väikeajus 21.09.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

30.11.2017 kui olin 24a diagnoositi mul intratserebraalne hemorraagia- verdumine kavernoomist väikeaju ja ajusilla piiril. Sümptomiteks oli tasakaaluhäire ja hägune nägemine ning vasakul näol ja käel nahapealne torkimis tunne. Haiglas tehti lühiajaline hormoonravi millega sümptomid vähenesid
01.01.2018 planeeriti operatsioon et eemaldada kavernoom operatsioon oli edukas ning taastumine samuti. Praeguseks võin öelda et sümptomeid ei ole jäänud, kuid küsiksin teise arsti arvamust, kuna õnnestus jääda lapseootele ja hetkel juba 7kuu siis kas sellel on ka mõju sünnitusele, et kas on võimalik et tekkib mingisugune rõhk ajus vms pressimise ajal ja see võib korduda ? Või mul ei ole selleks pohjust kuna ämmaemand ka samuti ei oska otsustada, kas on mõistlik kui ise sünnitan või oleks õigem planeerida keisrilõige ?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vaja oleks teada mida täpselt operatsioonil tehti. Samuti vaadata uuringute pilte (MRT).

DR. Ain Pajos
Neurodiagnostika