Ajuinfarkt 02.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Palun öelge, mis vahe on ajuinfarktil ja ajuinsuldil.

Aitäh!
Sirje

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Ajuinsuldi all mõistetakse tavaliselt lõplikku ajukahjustust. Rahvusvahelise klassifikatsiooni alusel võib insult olla
1. isheemiline insult e. ajuinfarkt, mis tekib kõige sagedamini ateroskleroosi tüsistusena või
2. hemorraagiline insult e. hemorraagia - ajuhemorraagia korral on verejooksu allikas ajukoes, mistõttu verevalum lokaliseerub ka ajukoesse.
Eelpool öeldust - ajuinsult on lihtsalt laiem, mittespetsiifiline mõiste lõpliku ajukahjustuse kohta.