7-8 aastat pigistav peavalu, süveneb õhtuks. 27.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere lugupeetud dr. Ain Pajos.

Mul on juba 17-18 eluaastast alates pigistav peavalu. Hommikupoolikul pole probleeme. Tunda annab lõunapaiku. Pingsal tööpäeval on tunda eriti õhtul .
Veel tähelepanek:
Kanget kohvi ei või üle paari tassi juua, annab neerudes tunda. Kui kohviga liialdan tekivad migreenisarnased peavalud. Kaasnevad ka probleemid nägemisega. Teine tundlik toiduaine on tugevalt marineeritud toidud. Eriti need, milledesse on lisatud äädikat. On olnud juhtumeid kus sügisel kahe hästivalminud õuna "Valge klaar" söömise järel tekivad migreenile sarnased haigusnähud.
Olen praegu 52 aastane. Käisin kompuutertomograafias. Teostatud KT peaajust natiivis.
KT leid:
Ajuvatsakesed ealiselt norm laiuse ja kujuga. Vatsakeste süsteem dislokatsioonita, deformatsioonita. Ajukoes koldelisi muutusi ei ilmne. Tagumises koljukoopas liikvoriruumis tsüstjas laienemine ( arenguline ). Koljuluud iseärasusteta. Kaasuvana ilmneb pehmekoeline varjustus etmoidrakustikus.

Olen Teile ette tänulik asjaliku kommentaari eest. Kuna töö on seotud pingelise mõttetööga, olen nimelt masinaehituse konstruktor, siis igasugune peaaju pataloogia oleks töövõime kaotus.

Lugupidamisega

Sergei

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

CT uuringu järgi teil ajukahjustust ei esine. Ilmselt on tegu vaskulaarse ( migreenitüüpi) peavaluga mida süvendab närvisüsteemi pingeseisund. Ravi peaks olema kompleksne.

Dr. Ain Pajos