Epilepsia 23.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kui ma olin umbes 7-8 aastane, said mul alguse lühiajalised mälukaotused, mis kestsid kuskil kuni 10 sekundi piires. Arst pani diagnoosiks epilepsia. Mingeid muud nähte peale ajutise mälukaotuse ei olenud - ei peavalu, iiveldust. Ravi kestis paar aastat, siis sain terveks. Siiski paneb mind muretsema see, milline on võimalus, et see haigus võib tagasi tulla ja millega peaks arvestama, et hoiduda sellest?

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt oli tegemist healoomuliste lapseea absaansi (PETIT MAL) hoogudega. Enamasti haigus täiskasvanueas ei kordu. Tuleks siiski vältida ajupõrutusi, liigset alkoholi ja magamata öid.

Dr. Ain Pajos