Pea-, kaela- ja seljavalu 24.02.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Pikaaegsete pea-, kaela- ja seljavalude tõttu pöördusin perearstile, et uurida nende põhjust. Tema arvas et vaja ainult antidepressante ja kõik saab korda... Suutsin välja võidelda röntgeni lülisamba kaelaosast ja teostaja kirjeldus on järgmine:

Visualiseerub 7 kaelalüli. Luude struktuur ühtlane. Lordoos oluliselt sirgenenud. Lülikehad on tavalise kõrgusega, tagumisel ühtsel joonel.
Lülivahemikud on kõik suhteliselt kitsad. Fassett-liigestes artrootilised muutused. Pre- ja paravertebraalne pehme koe vari ning õhuteed on normipärased. Järeldus: osteochondrosis et spondyloarthrosis reg. cerv. discopathia polysegm.

Kuna perearst ei ole suvatsenud uuringu tulemust mulle lahti seletada, siis palungi selleks nüüd Teie abi.

Taustaks - teen juba 10 aastat istuvat tööd arvuti taga. Seljavalu olnud 14 aastat, migreenik üle 20 aasta. Suve lõpust 2022 lisandusid ebameeldivad kaelavalud ja jäikus, ragin kaelas. Migreenivalud on muutunud pigistuseks ja surumiseks, pea oleks nagu tangide vahel või peas pigistav kiiver (vererõhk korras).

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi esinevad ealised degeneratiivsed muutused selgroo kaelaosa diskides ja lülidevahelistes liigestes. Kirjeldatud muutused sageli vaevusi ei põhjusta v.a. ragin kaelas pea pööramisel. Vaevuste põhjuseks ilmselt lihaspinged kaelas ja kuklas. Aitab vaid regulaarne ravivõimlemine ja kaelamassaazikuurid. Lihastoonuse tõus ja pigistutunne peas on sageli aga ka kroonilise ärevuse tunnusteks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika