valu/liikumine/nagin alaseljas, vasakus puusas 24.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere,

on tekkinud järgmised mured:
värin/surin jalgades mitu päeva
nõksumine, liikumine alaselja piirkonnas ?
jalad, eriti vasak "natuke" surnud?
näiteks trepist üles minekul kerge jõuetus jalgu tõsta ?
asendi muutmisel/liigutamisel võimalik valulikkus
aegajalt valulikkus puusas, pärast autoga sõitmist eriti ?
kõrge heliga nõksud aasta algusest/suvel, alguses pärast pikemat istumist, püsti tõustes 1-2 korda, hiljem tihedamini näiteks tõusmisel (kokku vast 50 korda üldse, mitte eriti hiljuti küll olnud)
võimatus/tahtmatus istudes töötada, seepärast nädalavahetus kükitasin palju (töö arvutitega)laupäevalkatsusin kõndida kuni paar kilomeetrit mööda koridori, valu läks ära sellega.. öö olin tööl, hommikuks oli näiteks trepist üles minekul jõuetus jalgu tõsta võibolla, ja jalad surnud, kuid mitte väga, sama ka 6 tundi magamise järel ka kaheksa tundi pärast ärkamist, praegu 2 päeva hiljem ikka jalgades surin varvaste piirkonnas vasakul ja paremal lisaks lihasevalu alla põlvi paremal jalal.

mida teha, mis harjutusi võib, mis koorumusega, et mitte viga teha..
ujumine ?
kuidas autosõit mõjub hetkel (sportvedrustusega auto, ja meie teed :(

käisin perearsti juures sai kirja aeg närviarti juurde 1 novemberil, kuid mida vahepeal teha, millega tegemist üldse, kas midagi tõsist ?

ilmselt on lihaste füüsiline seisund "mitte just hea", ei ole viimastel aastatel trenni üldse teinud...

kuidas ja millega praegu alustada, et mitte liiga teha endale?

tänud ette.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võiks alustada rinnuliujumisega 2-3x nädalas.

Dr. Ain Pajos