Tupeava kipitab üldiselt kui ka urineerimisel 11.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, nädala alguses hakkas tupeava kipitama, eriti annab tunda urineerimisel. Eelmine nädal olid päevad ning uuest nädalast hakkas kipitama, vahekorras olin viimati 2 nädalat tagasi. Pissihäda tekib tihemini kui tavaliselt.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on soovitav minna kontrolli, et teha tupest põletikuanalüüsid, kontrollida seene ja tsütolüütilise vaginiidi suhtes. Samuti on soovitav teha uriini analüüsid põletiku suhtes. Nende analüüside alusel saab määrata vajadusel ravi.
Jooge rohkelt vedelikku ja võite loputada tupe piirkonda soodalahusega ( 1 teelusikas söögisoodat kruusile veele).