Sügelus ja ebamugavustunne urineerimisel 26.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on olnud varem nii tupeseen kui ka põiepõletik, nüüd aga oleks nagu midagi vahepealset.

Hakkasin tundma mõned päevad tagasi, et valus urineerida ning kahtlustasin põiepõletikku. Siis aga tundsin, et tupeava ümber sügeleb ning hakkasin kahtlustama hoopis tupeseent. Kuid kui tupeseene puhul on tulnud paksu valget voolust, siis seekord pigem mitte. Väike voolus nagu on, aga pigem vedelapoolsem. Samuti põiepõletiku korral on mul tavaliselt olnud tunduvalt valusam ning ka verd tulnud.
Nüüd on need sümptomid (sügelus tupeavas ja valu urineerimisel) olnud paar päeva ning valu pole otseselt hullemaks läinud, kuid sügelus on kohati väljakannatamatu. Peale urineerimist on ebamugavustunne ka nagu kuskil seespool, kuid ei saa aru, kus.

Seksuaalpartner on olnud aastaid üks ja mingeid muid muutusi pole elus olnud, küll aga on mul külmetus (nohu, kurk valus).

Seepärast ei julge hakata põiepõletiku vastu midagi võtma, sest tean, et see võib tupeseene teha hullemaks. Samas ei julge ka tupeseene vastu midagi võtta, kui mul seda tegelikult ei olegi.

Arsti ajad jube pikad ja ei oska kuidagi enesetunnet parandad.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Teie kirja lugedes jääb kahtlus ägedale vulviidile peale antibiootikumide tarvitamist. Põiepõletiku diagnoosimiseks oleks vajalik uriini analüüs ja uriini külvi analüüs. Antibiootikumid ägestavad tupe esiku põletikku, eriti kui kasutada veel lisaks pesukaitseid.
Seeninfektsiooni vastu on uus kreem apteegi käsimüügis Imazol Plus. Sügeluse vastu on kreem PruriGyne.
Kui mõne päevaga kaebused ei möödu, siis broneerige aeg vastuvõtule, vajalikud lisauuringud.
Kasutage Eesti head toodet Natural Beauty: "Ühtlasi sisaldub geelis ka piimhape, mis tagab naha normaalse happelise keskkonna ja mikrofloora ning kaitseb nahka seeninfektsioonide eest."
https://ddifference.com/tooted/domina-elegans-intimate-gel/

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24//