Sügelus kubemel 10.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Juba mitu kuud on kubemel sügelus/ebameeldivus. Üldiselt ei anna tunda päeva jooksul väga, aga kodus ei anna sügelustunnet eirata. Ka öösel olen sügelustunde peale ärganud. Olen proovinud ala mitte raseerida - ikka sügeleb. Raseerides - ka sügeleb. Selles osas vahet pole. Olen proovinud pehmendavat kreemi - ei aidanud. Kuna on tekkinud lõhed vms siis pigem kreem kipitab vaid. Nahk on hell - peale tekivad nagu nahakoorikud/helbed.
Ei oska haiguseid kahtlustada, aga tundub nagu psoriaas äkki. Arstidega olnud halvad kogemused ja seetõttu ei ole ka perearstile murest rääkinud. Kas saab otse eriarstile - kuhu pöörduda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Psoriaasi kahtlusel tuleb pöörduda dermatoloogile, soovitan dr Pille Konnot. Talle võib pildi saata https://dermatology.ee/ Kui soovid kiirel ajal kaugkonsultatsiooni, siis /vajuta siia/

Leevendust pakuvad intiimpesugeel Natural Beauty
https://ddifference.com/tooted/domina-elegans-intimate-gel/?v=a57b8491d1d8
Intiimpesugeel on mõeldud õrnade kehapiirkondade hügieeni jaoks. Geel sisaldab rahustavaid, niisutavaid ja taastavaid komponente. Ühtlasi sisaldub geelis ka piimhape, mis tagab naha normaalse happelise keskkonna ja mikrofloora ning kaitseb nahka seeninfektsioonide eest.
ja kreem PruriGyne apteegist.
Seeninfektsioonide vastu on uus Imazol Plus kreem. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7