Valulik punane laik tupeava juures 16.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Märkasin eile, et tupeava juurde on tekkinud väikene punetav valulik laik. Urineerides ning ka istudes annab valulik koht tunda. Sügelust ei esine. Tupevoolus on kohati veniv ja valkjas. Mainiksin veel ära, et 2021 kevadel paigaldati spiraal. Olen intiimpiirkonda pesnud intiimpiirkonna pesugeeliga. Ei kasuta lõhnastatuid pesukaitsmeid ega sünteetilisest materjalist aluspesu.
Kas võin loota, et tegu on mööduva murega? Kas ja milliseid valu leevendavaid käsimüügiravimeid oleks võimalik apteekist osta? Lisasin juurde ka pildi, kus märkisin sinise värviga ära täpse asukoha, kus on punetav valulik laik.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Enamasti on sarnased kaebused seotud elustiiliga ja mööduvad kui muuta elustiili. Leevenduseks ostke apteegi käsimüügist Imazol Plus kreemi. Kui kaebus ei möödu, siis tuleks välistada genitaalherpese või muud haavanditega kulgevate sugulisel teel levivate haiguste võimalused. Valu vastu on apteegi käsimüügis piisavalt suukaudseid tablette: paratsetamool, ibuprofeen jt.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7