Menstruatsioon lapsel 08.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

12 aastasel tütarlapsel menstruatsioonide vahe 18 päeva. Pikkus 5-7 päeva. Menstruatsioon algas 11 aastaselt.
Kaua võtab aega et menstruatsioonid korrapärasteks muutuksid ja
kui pikk on normaalne ,, päevade,, vahe?

Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere,normaalselt keskmine tsûklipikkus oleks 21-32 pàeva. Menstruatsioon kestvusega kuni 7 pàeva. Tsûkli pikkuse Arvestus algab esimesest tsûklipàevast kuni jàrgmise menstruatsioonini. Kui pikk on tsûkkel , on individuaalne. Kõikumist kuni 6-7 pàeva on normaalne. Osadel noortel tûdrukutel on tavapàrane et tsûkkel on ebaregulaarne. Tsûkli reguleerumine votab aega mitu aastat . Kindlasti on naisi, kellel tsûkkel ongi ebaregulaarne, pohjused on mitmeid. 12a tudruku puhul pigem jàlgida verehulka. Ebaregulaarsus pole selles vanuses nii oluline. Reguleerumine voiks toimuda 16-17 eluaastaks. Koik on muidugi individuaalne. Dr Kadastik