Lapse menstruatsioon 10.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lapsel algas menstruatsioon 11 aastaselt. Pikkus 147cm. ja kaal 46 kg.
E simesel korral määris pruunikalt ja vere hulk väike ,kestis määrimine
7-8 päeva. Siis hakkas menses uuesti 17 päeva pärast, kestis umbes sama kaua ja vereeritus normaalne.
Nüüd 3 kord algas 22 päeva pärast.
Kas selline pävade vahe on normaalne? Kas füüsiline pingutus on
lubatud? Pingutus võistlustel ja see on lühiajaline.
Menstruatsiooni ajal valusid pole olnud ja tuńneb ennast hästi.

Ette tänades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! See menstruatsioonide vaheaja kõikumine on normaalne. Tsükli reguleerumine ongi pikaajaline protsess.
On lubatud võistlustel käimine ja pingutused.Kuna m.tsükkel ei ole valulik ja lapse enesetunne on normaalne,siis ei ole vahelesegamist vaja.
Edu soovides,
Maie Väli