Mammograafi vastus 27.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Kas selline leid viitab rinnavähile? Avastasin vasakus rinnas pehme väikese ümara muna, mis katsudes ka liigub. Olen sünnitanud (3 last). Tehti mammograafia uuring..

Vasakus rinnanäärmes ülaosas ca 1.5 cm sõlm. Vasakus rinnas ülal keskel tükitunne. Kasutab kombineeritud pille. Suguvõsas rinnaCa riske ei tea. Esimesed mammogrammid Teostatud uuring: Mammograafia mõlemast rinnast CC ja MLO suunas Kood 6074x2. Kirjeldus: Näärmekoe tihedusaste 3. Näärmekoe jaotus on sümmeetriline. Paremas rinnas koedeformiteete ega maligniteedile viitavat leidu ei esine. Vasaku rinna B12 näärmekoe tagakontuuril on koedeformatsioonile kahtlus. Täiendavana näidustatud UH uuring.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 43-aastane

Hetkel on koedeformatsiooni kahtlus, seetõttu on vajalik lisauuring, kus ultraheli kontrolli all võetakse punktsioonbiopsia ehk koeproov väikese nõelaga. Enamasti on need healoomulised tsüstid ehk vedelikud või healoomulised fibroadenoomid vms. Hetkel ei ole tüüpilise rinnavähi kahtlust, aga lõplik vastus on peale proovitüki uurimist pato-histoloogiliselt.

Kahjuks unustasite kirjutada, kui kaua toitsite rinnaga? 2. Kui kaua olete tarvitanud kokku antibeebipille koos vaheaegadega? Sellises vanuses sellise leiuga ei peaks tarvitama kombineeritud antibeebipille. Kui te enam sünnitada ei soovi, siis oleks arukas munajuhad sulgeda. Järjest enam kasutatakse maailmas just rinnavähi riski vähendamiseks nn minipille ehk ühefaasilisi antibeebipille, uuemad on Zlynda.
Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7