Valus rinnanibu 28.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olen 51 a 4 kordne ema.Täna hommikul tuntsin parema rinna nibu valulikkust.Mentstruatsioon jäi mul ära jaanuaris 2021,siis oli viimane.Rinnad on mind kogu elu häbenema pannud,sest mul on sissepoole hoidvad rinnanibud.Olen käinud mammograafi juures kontrollis ja on kõik korras olnud.Murelikuks teeb täna see valu rinnanibus.Valus on siis,kui pigistan nibu.Millest see vib olla?Väga tänades .

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil on sissepoole hoidvad nibud, siis võib tegemist olla algava põletikuga. Püüdke rinnanibu piirkonda õrnalt puhastada naha puhastusvahendiga. Kui valulikkus süveneb, nahk nibu ümber muutub punetavaks, eritub ebameeldiva lõhnaga mädast eritist, siis on vajalik antibiootikumidega ravikuur, mida saab määrata perearst. Kui nibu piirkonnast eritub veresegust eritist, siis on kindlasti soovitav pöörduda mammoloogi juurde kontrolli.