Sos pilli mõju 20.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtsin sos pilli 10h pärast kaitsmata vahekorda ning esialgu kõrvalmõjusid ei tekkinud. Päev pärast pilli võtmist esines mõõdukas alakõhuvalu, mille vastu aitas ibumetin. Kolmandal päeval oli rohkem tunda alakõhuvalu ja surve tunnet alakõhus. Kas peaksin pöörduma arsti juurde või kui kaua on normaalne, et kõrvalmõjud võivad esineda?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

SOS pill sisaldab suures doosis gestageeni levonorgestreel. See doos võib mõjutada teie emakat ja munasarju, tekitada tsüklihäireid, vaheveritsusi, alakõhus pakitsust, munasarjades vedelikukogumike ehk tsüstide teket. Tavaliselt mööduvad kõrvaltoimed kuuga või peale korralist menstruatsiooni. See on väga individuaalne. Teie praegused kaebused ei ole ohtlikud ja kohe kontroli ei ole vaja pöörduda. Edasiselt on soovitav pöörduda naistearsti või ämmaemanda poole konsultatsioonile tõhusamate igapäevaste rasedusvastaste vahendite suhtes, et ei oleks vajalik kasutada SOS pilli.