Clormetin pillide toime 28.11.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kasutan esmakordselt beebipille. Hakkasin kasutama Clormetini pille. Kasutasin pille ka resisi pärast päevade edasilükkamiseks, seega kasutasin 4 nädalat ja siis 1 nädal pausi. Nüüd peab uuesti hakkama kasutama ja kuna uuest pakist tegin esimese rea tühjaks, siis tekkis mul põhiküsimus - et kas clormetini pillidel on kõik kolme nädala rea omad toimelt ühesugused (kuna lugesin, et osadel pillidel on erinevate nädalate pillid eri toimega) ? Et kuna nüüd on kahe nädala pille alles konkreetsel lehel ja siis tuleb uus leht ja sealt esimene rida - et ega see kuidagi toimet ei mõjuta?

Küsin, kuna kui kõigi pillide toime seal lehel on sama, siis võtaks praegu üldse värske lehe ette, kus on kõik kolme nädala pillid olemas.

Parimat!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Clormetini pillid sisaldavad kõik samu koostisaineid samas koguses- selliseid pille nimetatakse ühefaasilisteks ja enamus pillidest ongi ühefaasilised 21+7 sleemi järgi. Kahe-ja kolmefaasilistel pillidel on erineva hormoonide sisaldusega pillid erineva värvusega. Kui soovite aeg-ajalt menstruatsiooni edasi lükata, siis soovitan jätta ühe karbi sellisteks juhtudeks ja nüüd soovitan alustada uue lehega, kus on 21 tabletti.