Valu alakõhus 05.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Nädal aega alakõhus kramplikud, torkivad valud. 3 kuud tagasi tegin aborti(medikamentoosne). Abort möödus ilma probleemideta. Menstruatsioon olnud pärast seda tavapärane. Viimane menstruatsioon oli 18-22 märts. Peale seda 2 päeva oli tavapärane ja kolmandal päeval kerge roosakas määrimine peale vahekorda. Varasemalt nii pole olnud. Esmakordselt määris. Paar päeva hiljem hakkasid alakõhus valud. Torkivad, kramplikud nagu mentstruatsiooni valud. Tunne nagu emakas oleks nö "õhku täis" ja pidev pissihäda tunne, kuid häda kui nii tegelikult ei ole. Määrinud enam ei ole. Voolus on suurenenud. Nädal pärast menstruatsiooni oli rasedustest negatiivn.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Esmalt tuleb välistada STLI-sugulisel teel levivad infektsioonid: vähemalt urogenitaalne klamüdioos, gonorröa, Mycoplasma Genitalium. SynLab teeb neli analüüsi tasuta:
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid ning Treponema pallidum vastased antikehad (sõeluuring) (S-T pallidum Ab).
Tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu.
Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.

Pöörduge otsekohe noorte nõustamise kabinetti või kohta, kus anti tablettabordi ravimid.
Abort on nn šokk munasarjade tööle ja kogu organismile, lisaks palju tüsistusi.

G.Litter M.D.
naistearrst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7