AMH näit 19.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin küsida AMH näidu kohta. Nimelt oli see mul 3.83. Mingil põhjusel ei tulnud pähe arsti käest selle kohta uurida, et kas see näitab pigem normaalset munaraku reservi? Küsin, sest referentsvahemik ulatub 12-ni ja selle järgi on pigem ikka keskmisest madalam.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See on normi piires ja muretsema ei peaks.
Tavapäraselt selles vanuses ei ole AMH analüüsi vajalik teha. Kui teil on mingi raske krooniline haigus ja peate saama ravi, mis võib munasarjade aktiivsust ja munarakkude aktiivsust vähendada, siis on soovitav konsulteerida oma arstiga munarakkude külmutamise suhtes.
Liiga kõrge AMH näit ei ole samuti alati hea näitaja-nt. PCOS korral on see tavaliselt nii ehk väikeseid folliikleid on väga palju, aga täisväärtuslikku ovulatsiooni ei toimu.
Kui olete terve noor naine, siis antud AMH väärtus on normaalne.