Munasarjade enneaegsest puudulikkusest 03.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul kahtlustati munasarjade enneaegset puudulikkust. Rasestumine võttis aega ligi kaks aastat, AMH tase langenud ja östrogeen tsükli alguses kõrge (selline seis oli ca kolm aastat tagasi). Praegu võtan kombineeritud rasestumisvastaseid tablette. Pillide tarvitamise foonil ei ole ilmselt võimalik hormonaalset seisu hinnata? Kui munasrjad töö lõpetavad, peaksin vist pillide asemel hormoonasendusravile üle minema? Kuidas oleks asjaolusid arvestades mõistlik edasi toimida?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere,
jah, kui teil AMH tase madal, see tähendab,et munasarjad enam ei tööta. Sel juhul oleks õigem alustada hormoonasenduraviga. Hormoonide taset saab mõõta, kui te 1-2 kuud pole pille võtnud, ehk siis ka diagnoos täpsustub. DRKadastik