Analüüsitulemused 18.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere vajaksin abi analüüside tõlkimisega.
Mul on kilpnäärme alatalitus ja se näit on hetkel kõrge ja hiljuti muutis ka perearst mu ravimite annust.
Teised näidud jäävad mulle arusaamatuks ja arstini on mitu nädalat aega ennem kui vastuse sealt saan.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

TSH ehk kilpnäärme talitlust näitav hormoon on minimaalselt normist kõrgem ja ravi ei ole vaja praegu korrigeerida. Seda on soovitav ajas kontrollida nt. 6 kuu pärast.
Teised hormoonid on seotud munasarjade aktiivsusega ja oluline on nende väärtuste hindamisel, millises tsükli faasis need on tehtud. Arvatavasti tsükli teises pooles, kuna progesterooni väärtus on hea ja näitab, et ovulatsioon peaks normaalselt toimuma. Östrogeeni tase on väga hea. FSH on suhteliselt madal ja LH sellega võrreldes tasakaalust väljas. FSH ja LH analüüse oleks soovitav korrata tsükli 3-5.päeval.
AMH näitab munasarjade reservi ja see on normi piires.