Vähene piimaeritis rinnast pigistamisel 30.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Rinnast tuleb ternespiina kui pigistada. Laps sünnitatud 2 aastat tagasi. Prolaktiin natuke kõrgem. Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Tegemist on füsioloogilise piimajuhade laienemisega peale imetamist. Kui kaua imetasite? Kui 10 kuud kuni aasta, siis enamasti on sarnased kaebused tagasihoidlikud ja kaovad kiiresti peale imetamise lõpetamist. Enneaegseid imikuid on vajalik vahel kauem imetada. PROL tõus on nendel juhtudel füsioloogiline.
Soovitused: rinnaga toitmine lõpetada vähemalt siis, kui imik sööb lisatoitu; piimanäärmeid mitte traumeerida ega masseerida; kontrollida üks kord kolmes kuus peale menstruatsiooni või pillivabadel või toimevabadel päevadel.
Kas tarvitate mingeid rasedusvastaseid vahendeid? Kas olete HPV vastu vaktsineeritud? Alati võite tulla Piritale vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7