Rinnapiim ei katkesta 22.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes 2 aastat tagasi löpetasin rinnaga toitmise.(tütar oli siis 2 aastat vana) Kogu imetamise aja oli mul palju piima. Nyyd 2 aastat hiljem on mul veel piim.... Kas selline asi on vöimalik , et 2aastat hiljem peale rinnaga toitmise löpetamist vöib veel rinnast piima tulla? Vöimalus , et oleksin jälle rase on ka välistatud 99,9 protsenti . Päevad on viimasel ajal väga regulaarselt olnud... ka muid muutusi pole..Mida sellest arvata...on see normaalne vöi peaksin ennast igaks juhuks mammoloogile näitama?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te toitsite nii kaua last rinnaga, siis vähest piima rinnast võib pigistamisel erituda mitu aastat. Soovitaks teha siiski prolaktiinile hormoonuuring ja vajadusel määrata ravi. Kui tsükkel on nüüd regulaarne, siis tõenäoliselt ka piim hakkab tasapisi rindadest kaduma. Dr Kadastik