probleem rinnast tuleva piimaga 19.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen aastase tütre ema. Neli kuud imetasin teda ja siis piim kadus ning algasid uuesti "päevad". Hetkel on mure selles, et tsükkel käib mul normaalselt ja rase ma ei ole (test oli negatiivne!), aga ühest rinnast tuleb piima. Kas on põhjust muretsemiseks? Ette tänades, Liivi

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Muretsemiseks pole praegu põhjust. Piim kaob rinnast iseenesest, oluline on mitte rinda ja rinnanibu puutuda ja iga päev proovida, kas tuleb veel piima, sest see stimuleerib piima teket.