rindadest tuleb tumedat eritist 31.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen viimasel ajal (u.1 kuu jooksul) täheldanud, et rinnanibudest tuleb pigistamisel tumedat (hall kuni pruun) vedelikku. ka on rindades tükid, mille kohta arst ütles, et need on lümfid. sügisel tehti ka kilpnäärme uuringud, mis olid korras, kuigi pitsitustunne kõris kadus alles peale rasestumisvastaste tablettide võtmise lõpetamist. milles võib olla probleem ja kelle poole tuleks pöörduda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Igal kolmandal patsiendil tuleb rinnanibust pruunikat või rohekat eritist,kui rindu pigistada.
Teil soovitan pöörduda günekoloogi poole,kesannab Teile saatekirja mammograafiaks.