Veritsus peale menstruatsiooni 12.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mure selline, et öösel vetsus käies märkasin paberil verd ja vereklimpe, kõhus kergelt tuikab ka. Menstruatsioon lõppes peaaegu kaks ndl tagasi. Nüüd õhtul enam vereklimpe pole vaid lihtsalt kerge punakas eritis, allpool kõhtu ikka veidi veider tunne.
Kasutan Nuvaringi üle kolme aasta.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui veritsus on praegu vähene-määriv, siis kohe midagi teha ei ole vaja. Kasutage Nuvaringi skeemi järgi edasi. Kui selline veritsus kordub ka järgmine kuu, siis on soovitav Nuvaring vahetada pillide või plaastri vastu ja pisut tõsta östrogeeni doosi. Vahel võib Nuvaringi foonil muutuda emaka limaskest väga õhukeseks ja sellega seoses võib esineda tsükliväliseid veritsusi. See ei ole ohtlik, kuid ebamugav.
Teiseks põhjuseks võib olla põletikuline reaktsioon emakas ja selles suhtes on soovitav teha tupeanalüüsid erinevate põletikutekitajate suhtes.