hormoonsüsti blokaadi mõju 12.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas pärast kaks korda järjestikku saadud põlveliigese hormoonsüstide blokaadi on võimalik, et avalduvad menopausi vaevustele sarnased sümptomid- higistamine, kuumahood, iiveldus jne.?
Tänan!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Jah, sellised kõrvaltoimed võivad liigesesiseste hormoonsüstidega kaasneda. Tegemist on kortikostreoididega, mis aitavad vähendada põlves põletikulist protsessi, kuid need ei sobi sagedaseks ega pikaaegseks kasutamiseks. Antud kõrvaltoimed vähenevad ja kaovad ajaga ning ei ole ohtlikud. Vahel võib tekkida nende süstide järgselt menopausis veritsus emakast. Sellisel juhul on kindlasti soovitav pöörduda günekoloogi poole kontrolli.